دیجیتال, مقالات گیل سرا

چطور بهترین گوشی موبایل را بخریم؟؟؟

چطور بهترین موبایل 2021 را بخریم | چه موبایلی بخرم | چه سایز موبایلی بخرم | عمر مفید باتری موبایل | گوشی میان رده | گوشی گران قیمت | گیل سرا

چطور بهترین گوشی موبایل را بخرم؟؟؟

آیفون یا اپل؟ ارزان یا گران؟ در این مقاله سعی میکنیم تا به شما کمک کنیم تا بهترین انتخاب خود را هنگام خرید گوشی موبایل داشته باشید و بتوانید گوشی موبایل مورد نیاز خود را تهیه کنید.

بهترین موبایل و تلفن هوشمند مناسب میتوانند در صورت انتخاب صحیح جایگزین مناسبی برای دوربین ها شود و می توانند به عنوان یک دوربین همراه نیز برای شما کاربرد داشته باشد و در انتهای روز با باتری کامل و با استفاده مناسب از آن می توانید به خانه برگردید. اما این نکته را مد نظر داشته باشید که انتخاب یک گوشی هوشمند مناسب کار ساده ای نیست و ممکن است انتخاب شما نتواند تمام نیازهای شما را برآورده کند. همانطور که مطلع هستید هر روز شاهد تولید و ارائه مدل های جدید با قیمت های متنوع تر به بازار هستیم که همین امر باعث می‌شود انتخاب یک گوشی موبایل هوشمند جدید را که مناسب شما باشند کار خیلی سختی باشد و باعث میشود تا شما این سوال را از حود بپرسید که چه موبایلی بخرم پس پیشنهاد می کنیم مقاله ای که در پایین آماده کرده ایم را مطالعه کنید تا کمی شما را در انتخاب گوشی موبایل مناسب و با قیمت درست راهنمایی کند. در این مقاله تلاش می کنیم تا مدلهای موجود در بازار را کمی مقایسه کنیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید گوشی مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنید.

چه موبایلی بخرم و چقدر باید برای یک گوشی هوشمند خوب پرداخت کنم

اینکه شما چه مبلغی را برای خرید بهترین موبایل و گوشی هوشمند مناسب پرداخت می کنید کاملا سلیقه ای و بسته به وضعیت اقتصادی شما دارد. طبیعتاً هر چه مبلغ بالاتری را برای خرید گوشی هوشمند پرداخت کنید کیفیت و امکانات بیشتری نیز نصیبتان خواهد شد. در بازار ایران برای خرید گوشی هوشمند میتوانید قیمتی در حدود ۳ تا بیش از ۶۰ میلیون تومان پرداخت کنید که فاصله بین قیمت بسیار زیاد است و کار برای انتخاب گوشی هوشمند را سخت میکند پس پیشنهاد میکنیم در مرحله اول نیاز خود را بررسی کنید که برای چه کاری گوشی هوشمند را احتیاج دارید؟ از دید ما گوشی های هوشمند به سه دسته تقسیم می شوند:

  • دسته اول گوشی های با قیمت بالا و اصطلاحاٌ لوکس که دارای قیمت بالایی هستند و البته کیفیت ساخت بالایی نیز دارند.
  • دسته دوم گوشی های میان رده با امکانات خوب و مناسب و البته قیمتی اقتصادی تر هستند.
  • دسته سوم گوشی های ارزان قیمت هستند طبیعتاً کیفیت پایین تر به همراه قیمت پایین تری دارند در بازار می توانید مدل های زیادی را در این زمینه بررسی و خرید کنید.

چطور بهترین موبایل 2021 را بخریم | چه موبایلی بخرم | چه سایز موبایلی بخرم | عمر مفید باتری موبایل | گوشی میان رده | گوشی گران قیمت | گیل سرا

گوشی‌های گران قیمت یا لوکس

زمانی که به گوشی های گران قیمت و لوکس اشاره می کنیم حتماً توجه شما به بهترین موبایل و مدلهای گران قیمت گوشیهای اپل و سامسونگ و البته گوشی های با کیفیت هواوی و شیائومی جلب می شود. البته باید عرض کنیم گوشی های لوکس و گران قیمت در بازار ایران از قیمت‌های بسیار بالایی برخوردارند که گاهاً تا قیمتی نزدیک به ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان نیز میرسند که عدد قابل توجهی است و ممکن است هر خریداری امکان خرید این گوشی ها را نداشته باشند. این گوشی ها دارای قابلیت های بالایی در زمینه دوربین و سخت افزار استفاده شده در داخل آن ها و البته صفحات نمایش و قابلیت‌های نرم‌افزاری فراوانی هستند که باعث می شوند کاربر در هنگام استفاده تفاوت فاحشی را بین این گوشی و گوشی های پایین رده تر مشاهده کنند که می توانید انواع مدل های اپل و سامسونگ را در این رده قرار دهیم که دارای قابلیت های فراوانی هستند.

لیست گوشی های اپل 
کلیک کنید

گوشی های میان رده

گوشی های میان رده گوشی هایی در بازار هستند که دارای تمامی سخت افزارهای استفاده شده در بهترین موبایل و گوشی های لوکس و گران قیمت هستند ولی با کیفیت طراحی و کیفیت سخت افزاری کم تر که دارای تمامی قابلیتهای گوشی موبایل هوشمند هستند ولی از کیفیت پایین تری برخوردار هستند. اگر برای شما بهره‌مندی از آخرین نسخه طراحی و دوربین و یا باطری زیاد مهم نیست پیشنهاد می کنیم این گوشی های میان رده را برای خرید مد نظر قرار دهید. گوشی های میان رده در بازار ایران عددی بین ۴٫۵ تا ۱۲ میلیون تومان هستند که شامل برندهای سامسونگ شیائومی هواوی میشود. این رنج از گوشی ها بیشترین فروش را در بازار ایران و در بازارهای جهانی دارا می باشند که کیفیت بسیار خوبی دارند و اخیراٌ شرکت های سازنده کیفیت این دسته از محصولات خود را نیز ارتقا داده اند.

لیست گوشی های سامسونگ
کلیک کنید

گوشی های ارزان قیمت 

برای خرید گوشی های ارزان قیمت شما تقریبا امکانات گوشی های میان رده را در اختیار می گیرید ولی طبیعتاً کیفیت سخت افزاری و نرم‌افزاری و پشتیبانی شرکت سازنده را در حد بسیار پایینی دریافت خواهید کرد. طبیعتاً در این نوع گوشی ها، سخت افزار استفاده شده قابلیت های بسیاری را در اختیار شما قرار نمی دهد و طول عمر باتری نیز کم است و دوربین نیز کیفیت لازم را برای عکسبرداری در اختیار مخاطب قرار نمی‌دهد. طراحی در این گونه گوشی های موبایل چنگی به دل نمی زند و کاربر نمی تواند از امکانات این گوشی به خوبی برخوردار شود ولی با توجه به قیمت های بالای گوشی موبایل در بازار ایران این گوشی ها نیز طرفداران و خریداران بسیاری دارند که برای انجام کارهای روزمره و خیلی ساده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لیست گوشی های تکنو
کلیک کنید

نرم افزار iOS یا Android کدام بهتر است?

اینکه بگوییم نرم افزار iOS یا اندروید کدام بهتر است کار بسیار سختی است. در دنیا و همچنین در ایران هر کدام از این نرم افزارها طرفداران پروپا قرصی را به خود اختصاص داده اند که هرکدام معتقدند نرم افزار مورد نظر خودشان از بهترین کیفیت و بالاترین کاربرد بهره مند است و نمی توان به صورت دقیق اعلام کرد که کدام یک از این نرم افزارها قابلیت های بیشتری دارند. همانطور که می دانید نرم افزار iOS توسط شرکت اپل تهیه شده و بر روی گوشی های این برند به صورت اختصاصی قرار دارد و برای استفاده از نرم افزارهای گوناگون میبایست از طریق اپل استور و نرم افزار اختصاصی این شرکت استفاده کنید. در مقابل نرم افزار اندروید توسط شرکت گوگل طراحی شده است و یک پلتفرم اُپن سورس می باشد که برای گوشی هایی با برند های مختلف نظیر سامسونگ، هواوی، موتورولا، شیائومی و مدلهای گوناگون دیگر مورد استفاده قرار می گیرد که دارای نرم افزارهای گوناگونی است و هر کدام از شرکتها بر روی گوشی موبایل خود قابلیت های مختلفی را به این نرم‌افزار اندروید اضافه می‌کند که با هر بار آپدیت کردن، قابلیت های نرم افزار همانند نرم افزار iOS افزایش پیدا میکند و بهینه تر می شود پس اینکه بگوییم کدام نرم افزار برای شما کاربرد بیشتری دارند کار سختی است ولی در ایران با توجه به تحریم های شرکت اپل استفاده از iOS برای کاربران ایرانی کمی مشکل ساز است و استفاده از اندروید برای کسانی که گوشی‌های میان رده انتخاب می کنند مقرون به صرفه تر است زیرا نرم افزارهای گوناگونی را می توانید به صورت رایگان بر روی گوشی موبایل خود نصب کنید و از آن ها استفاده کنید.

چطور بهترین موبایل 2021 را بخریم | چه موبایلی بخرم | چه سایز موبایلی بخرم | عمر مفید باتری موبایل | گوشی میان رده | گوشی گران قیمت | گیل سرا

چه سایز موبایلی بخرم

انتخاب سایز گوشی کاملا سلیقه ای است و شما ابتدا می بایست کاربرد گوشی موبایل خود را بررسی کنید و نیاز سنجی کنید که شما گوشی موبایل را برای چه کاری می خواهید استفاده کنید. در بازار ابعاد گوشی‌های موبایل هوشمند چیزی در حدود ۴٫۵ تا ۶ اینچ را دارا می باشند که هر چه گوشی هوشمند دارای صفحه نمایش بزرگتری باشند برای کسانی که به دنبال دیدن فیلم و وب گردی هستند بسیار مناسب می باشد. البته این را فراموش نکنید صفحه نمایش بزرگ برای خریدارانی که به بازی نیز علاقه مند هستند کاملا مناسب می باشد و اینگونه افراد حتماً می بایست گوشی موبایل با صفحه نمایش بزرگ را تهیه کنند. اینگونه گوشی ها به راحتی در داخل جیب جای نمی گیرند و با توجه به صفحه نمایش بزرگی که دارند از باتری بزرگتری نیز به طبع برخوردار هستند که همین امر باعث می شود وزن آنها نیز کمی افزایش پیدا کند. اگر شما به دنبال گوشی هوشمند با سایز مناسب خود می گردید پیشنهاد می کنیم حتماً به فروشگاه موبایل مراجعه کنید و ابعاد مختلف را بررسی کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

عمر مفید باتری موبایل چقدر باشد و کدام موبایل بهترین عمر مفید باتری را دارد

برای اینکه بدانید کدام مدل دارای بهترین باتری و طول عمر مفید باتری می باشد باید به نکاتی توجه کنید. این که بگوییم هر چه ظرفیت باتری بالاتر باشد پس طول عمر مفید باتری بیشتر است اشتباه است. اینکه باتری بتواند طول عمر بیشتری داشته باشد به پارامترهای مختلفی بستگی دارد نظیر سایز صفحه نمایش، رزولوشن صفحه نمایش و پردازنده گوشی موبایل و نکات دیگری که باعث می شوند طول عمر مفید باتری افزایش و یا کاهش پیدا کند. طبیعتاً هر چه صفحه نمایش بزرگ تر باشد و رزولوشن بالاتری را در اختیار کاربران قرار دهند طول عمر باتری کاهش پیدا میکند و به همین منوال هر چه پردازنده گوشی موبایل قوی تر باشد طول عمر مفید باتری نیز کاهش پیدا می‌کند پس به این نکته حتما توجه کنید اگر می خواهید بدانید کدام گوشی موبایل باتری بهتری دارد باید به نکاتی توجه کنید که در بالا به آنها اشاره کردیم. البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشیم که طول عمر مفید باتری به پارامتر هایی نظیر استفاده کاربر نیز بستگی دارد و برخی از افراد برای اتصال به اینترنت و یا تماشای فیلم و یا استفاده از دوربین موبایل استفاده بیشتری از گوشی موبایل می کنند که همین امر باعث می شود طول عمر مفید باتری کاهش پیدا کند پس برای انتخاب گوشی موبایل با باتری مناسب حتما نکات بالا را مد نظر قرار دهید.

چطور بهترین موبایل 2021 را بخریم | چه موبایلی بخرم | چه سایز موبایلی بخرم | عمر مفید باتری موبایل | گوشی میان رده | گوشی گران قیمت | گیل سرا

آیا باید گوشی ضد آب تهیه کنم

دارا بودن قابلیت ضد آب از نکاتی است که خیلی از کاربران هنگام خرید گوشی موبایل مد نظر قرار می‌دهند که باید خدمت شما عرض کنیم گوشی های با قیمت بالا و یا به اصطلاح لوکس دارای قابلیت ضد آب بودن کامل می باشند و حتی با قرار دادن آنها در داخل آب به مدت زمان های محدود آسیبی به گوشی موبایل وارد نمی شود. اگر می خواهید گوشی موبایل ضد آب تهیه کنید حتما باید مبلغ بالایی را برای خرید گوشی موبایل هزینه کنید ولی گوشی های موبایل میان رده دارای قابلیت های خوبی در مقابل پاشش و یا تعریق می باشند و می‌توانند در مدت زمان های خیلی کوتاه در مقابل آب و پاشش آن مقاومت کنند. پیشنهاد می کنیم در صورتی که احساس می‌کنید ممکن است گوشی شما در آب بیفتد با پرداخت مبلغ بیشتر گوشی های گران قیمت و با کیفیت تری را تهیه کنید تا در صورت افتادن گوشی شما در داخل آب آسیبی به آن وارد نشود ولی پیشنهاد ما استفاده از گوشی های میان رده که دارای استاندارد های مناسب در برابر آب هستند میباشند که می توانند برای کاربر های معمولی نیز پرکاربرد باشند.

چه برند موبایلی را تهیه کنم

حتما شما نیز برای خرید گوشی موبایل در بازار و در بازار ایران کمی گیج خواهید شد زیرا مدل های فراوانی در بازار هستند که هرکدام از فروشندگان معتقدند برند مورد نظر آنها بهترین کیفیت را دارد. یک نکته را باید خدمت شما عرض کنیم که سخت افزار قرار گرفته در داخل گوشی های موبایل نظیر سامسونگ، شیائومی، هواوی و موتورولا ساخت شرکت های بزرگ و یکسان هستند. زمانی که در یک گوشی موبایل برند سامسونگ از یک پردازنده اسنپدراگون استفاده شده است در صورت استفاده از همین پردازنده در گوشی موبایل شیائومی دقیقا سخت افزار مورد نظر استفاده شده است و تفاوتی بین این پردازنده ها وجود ندارد. هدف ما این است تا به شما بگوییم برای خرید گوشی موبایل برند زیاد مهم نیست و تقریباً تمامی برند های معروفی که به آنها اشاره کردیم از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و برای خرید شما می بایست به چند نکته دقت کنید اولین نکته پردازنده استفاده شده در این محصولات می باشد. پردازنده هایی نظیر اسنپدراگون، هلیو و غیره که می بایست به آنها دقت کنیم. نکته دوم میزان رام استفاده شده در گوشی موبایل است که هرچه میزان رام بالاتر باشند سرعت بالاتری را در اختیار داریم و هنگام استفاده شاهد هنگ کردن گوشی موبایل نخواهید بود. نکته بعدی که شاید کمی سلیقه ای باشد استفاده از نرم افزار ها و صفحه نمایش و دوربین می باشد. تمامی این فاکتورها برای انتخاب یک گوشی موبایل با کیفیت و مناسب برای شما بسیار مهم هستند که می بایست هنگام خرید به تمامی آنها دقت کنید.

چطور بهترین موبایل 2021 را بخریم | چه موبایلی بخرم | چه سایز موبایلی بخرم | عمر مفید باتری موبایل | گوشی میان رده | گوشی گران قیمت | گیل سرا

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.